advertise

چوب مصنوعی چیست؟

چوب مصنوعی چیست؟ | MDF رنجبر

چوب مصنوعی در شیراز

امروزه یکی از محبوب ترین متریال های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی منزل در شیراز چوب مصنوعی می باشد. استفاده از چوب مصنوعی نسبت به دیگر متریال ها مانند چوب طبیعی یا PVC مزایای بسیاری دارد که در این مقاله به آنها می پردازیم. شرکت MDF رنجبر کلیه خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی با چوب مصنوعی در شیراز را برای شما عزیزان با بالاترین کیفیت و پایین ترین قیمت انجام می دهد.
همواره سعی بر این بوده که به خاطر کاهش روز به روز منابع طبیعی و افزایش جمعیت و درخواست مشتری و تنوع طلبی آن‌ها، نوعی چوب به بازار معرفی گردد که هم این نیاز برطرف بشود و هم اینکه در عین حال زیبایی و کیفیت متناسبی نظیر چوب طبیعی داشته باشد. این نوع چوب که از آن با عنوان چوب مصنوعی (که از آن در زبان انگلیسی با عناوینی مثل Artificial Wood، Engineered wood، composite wood و manufactured board نیز یاد می‌شود) امروزه در صنایع مختلف و مخصوصا در دکوراسیون داخلی شیراز کاربرد فراوانی دارد. تیم دکوراسیون MDF رنجبر از بهترین کیفیت چوب مصنوعی برای اجرای بخش های مختلف دکوراسیون داخلی شیراز استفاده می کند.


اجرای چوب مصنوعی در شیراز |MDF رنجبر

چوب مصنوعی چیست و چه کاربردی دارد؟

برای این که بدانیم مفهوم اصلی و کاربرد چوب مصنوعی چیست، در واقع بایستی بگوییم که چوب مصنوعی حاصل تلاش دانشمندان طی چندین سال تحقیق و آزمایش برای یـافتن محصولی جایگزین چوب در جهت حفظ محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان است. این دست‌آورد با وجود مصنوعی بودن، رفتاری بسیار شبیه به چوب طبیعی دارد و جایگزین اصلی بسیاری از قطعات چوبی در صنعت ساختمان و دکوراسیون محسوب می‌گردد.
چوب مصنوعی در شیراز در واقع محصولی با ارزش است که از بازیافت مواد پلاستیکی، کاغذ و چـوب از محل زباله‌ها و ضایعات شهری تولید می‌گردد. این چوب همچنین به نام‌های Wood Reflex و Artifical Wood در دنیا معروف بوده و از ترکیب خرده چوب، کاغذ و پلاستیک‌های ضایعاتی تولید می‌شود و از آن در ساخت مصنوعات مختلف چوبی مانند حفاظ اطراف خیابان‌ها،نرده‌های معابر، خانه‌ها، میز و نیمکت پارک‌ها، تابلوهای تبلیغاتی، و غیره استفاده می‌شود و به نوعی می‌توان گفت که چوب مصنوعی به سمت جایگزین شدن برای چوب طبیعی و همچنین بخشی از آهن و فولاد پیش می‌رود.


چوب مصنوعی یا طبیعی؟

چند نمونه از ویژگی‌های بارز چوب مصنوعی، استحکام بیش‌تر آن نسبت به چوب معمولی، عدم تاب برداشتن، عدم نیاز به رنگ‌آمیزی، قابلیت استفاده در محیط‌های با رطوبت بالا، شکل‌پذیری و از بین رفتن هجوم حشرات و موریانه‌ها بوده و به همین خاطر عمر این نوع چوب در مقایسه با چوب طبیعی بیش‌تر است و در نتیجه استفاده از آن در صنایعی مانند مبملمان بسیار منطقی است.
از طرف دیگر با این که استحکام آن به اندازه فلزات نیست، ولی به خاطر قیمت مناسب‌تر و همچنین وزن سبکی که دارند، در برخی حوزه‌های مصرف بر فلزات برتری دارد. چوب مصنوعی نوعی کالای جدید در کشور است و هنوز مصرف داخلی قابل توجهی پیدا نکرده است.

مزایای چوب مصنوعی | MDF رنجبر

چوب مصنوعی در شیراز | MDF رنجبر

چرا چوب مصنوعی متریال مهمی است؟

ضرورت چوب مصنوعی از دو جنبه اهمیت زیادی در جهان امروز دارد:

آلودگی زیست محیطی کاهش می یابد:
به خاطر حجم بالای پلاستیک و کاغذ در زباله‌های شهری و آلودگی که پلاستیک‌ها به دلیل عدم سازگاری با محیط زیست و تجزیه خیلی ضعیف دارند، یکی از مشکلات اساسی مسئولین شهرها می‌باشد. پس پلاستیک‌ها و کاغذهای ضایعاتی جمع‌آوری و با اجرای طرح‌های تولید چوب مصنوعی، بازیافت و تبدیل به کالای با ارزش می‌گردد.

منابع درختی در کشور محدود هستند:
چیزی که مسلم است این موضوع است که منابع چوبی و جنگل‌های ایران کم و محدود هستند و با قطع درختان و استفاده از چوب آن‌هـا، این نعمت رایگان و خدادادی هرچه سریع‌تر از بین خواهد رفت. بنابراین باید مصرف بی رویه چوب را کاهش داد که ایجاد واحد تولید چوب مصنوعی به واسطه بازیافت چوب‌های ضایعاتی، یکی از روش‌های انجام امر فوق تلقی می‌شود.


چوب مصنوعی می‌تواند جایگزین چه چیزهایی باشد؟

چوب مصنوعی در شیراز می‌تواند جایگزین چوب طبیعی، نئوپان و ام دی اف (MDF) و همچنین در برخی شرایط خاص (مانند نرده‌ها و حفاظ‌ها) جایگزین فلزات باشد. چوب مصنوعی سنگین و مقاوم در برابر شکستن، ترک خوردگی یا انحراف است. از جمله معایب چوب مصنوعی نیز می‌توان به این مورد اشاره کرد که به دلیل وزن بیشتر چوب مصنوعی، پیچ‌ها، براکت‌ها، اتصال‌دهنده‌ها و سایر سخت‌افزارهای مورد نیاز جهت حمایت از وزن اضافی بایستی مقاوم‌تر باشد.
چوب مصنوعی ممکن است صنعتی باشد ولی الگوی طبیعی، زیبایی و شباهت ظاهری با چوب واقعی را دارد. چوب پلاستیکی با پلی وینیل کلرید یا پلی اتیلن تولید می‌شود. چوب پلاستیک ۱۰۰ درصد پلاستیک است و به نظر می‌رسد مانند پلاستیک دارای یک سطح صاف و براق است و در برابر لکه و آب و هوا مقاوم است و نمی‌شکند، و با مرور زمان نیز پیچ و تاب نمی‌خورد.

در نهایت نیز بایستی بار دیگر به این نکته اشاره کرد که با توجه به محدودیت در منابع طبیعی و جنگل‌ها، هر چه سریع‌تر بایستی جایگزینی مناسب برای چوب طبیعی پیدا کرده و در صنایع پرکاربردی مانند تولیدی‌های مبلمان و سرویس خواب از آن استفاده کرد که چوب مصنوعی با توجه به مزایایی که دارد، جایگزین مناسبی به حساب می‌آید. شرکت MDF رنجبر با استفاده از بهترین طراحان دکوراسیون داخلی به همراه با کیفیت ترین چوب مصنوعی در شیراز کلیه خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی چوب مصنوعی در شیراز را انجام می دهد. برای استعلام قیمت و سفارش طراحی دکوراسیون با چوب مصنوعی در شیراز با ما تماس بگیرید.


کاربرد های چوب مصنوعی | MDF رنجبر

کاربرد های چوب مصنوعی

از جمله موارد مصرف چوب مصنوعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱. درب و پنجره در مکان‌های عمومی محیطی
۲.  اسفاده از چوب مصنوعی در مبلمان
۳.  تابلو‌های تبلیغاتی در خیابان‌ها
۴. ساخت نرده‌های معابر
۵. حفاظ اطراف بزرگراه‌ها
۶.  سرویس خواب
۷.  درب‌ها

ژ 1-191

آشپزخانه قلب خانه شماست. به همین دلیل دکوراسیون آن بسیار مهم است. اولین مرحله برای چیدن دکوراسیون آشپزخانه و کابینت آشپزخانه دانستن جزئیات و شناخت انواع سبک کابینت آشپزخانه می باشد.

ژ 1-190

سبک دکوراسیون داخلی مدیترانه ای با رنگ و بافت هیجان انگیز شادترین و جسورانه ترین سبک برای دکوراسیون منزل است. در این سبک تلفیق رنگ ها و بافت ها حرف اول را می زند.

ژ 1-189

خاص ترین خدمات طراحی آشپزخانه مدرن در شیراز در کمترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت به شما عزیزان شیرازی تقدیم می گردد تا از هر نظر اطمینان داشته باشید هیچ مشکلی را پیش رو نخواهید داشت.

ژ 1-188

حتما نام سبک‌های مختلف از یک آشپزخانه کلاسیک را شنیده‌اید از قبیل رستیک، فرانسه و غیره. آشپزخانه‌ی کلاسیک شامل شکل‌های دکوری بیشتر، مانند تاج‌ها، شیشه‌ها و درب‌های کار شده است.

ژ 1-186

آشپزخانه یکی از مهم ‌ترین و کاربردی ‌ترین قسمت ها در هر خانه‌ ای محسوب می شود. امروزه آشپزخانه‌‌ ها، جزو یکی از اصلی‌ ترین فضاها هستند که از نظر دکوراسیون و چیدمان، بسیار مورد توجه قرار دارند.

ژ 1-185

از بهترین جنبه های طراحی دکوراسیون داخلی و کابین آشپزخانه به سبک ساحلی ایجاد احساس آرامش می باشد که بایستی سبب شود تا سختی ها و مشغله های کاربران را برای گذران تعطیلات با القای آرامش از ذهن خارج کند.

ژ 1-184

یکی از المان های مهم آشپزخانه کابینت ها می باشند. کابینت کلاسیک یکی از کابینت های چوبی می باشد که ظاهر لوکس و جذابی دارند و روی چوب آنها حکاکی ای تزئینی و زیبایی دیده می شود.

ژ 1-183

امروزه اکثر بخش های دکوراسیون داخلی منزل از ورق های MDF ساخته می شوند استفاده از این ورق ها به دلیل قیمت مناسب و تنوع بالا بسیار پر طرفدار هسنتد و ظاهر چشم نوازی دارند.

ژ 1-182

استفاده ورق های MDF هایگلاس امروزه به یکی از پرطرفدار ترین متریال های دکوراسیون داخلی ساختمان تبدیل شده است. ورق های هایگلاس به دلیل ظاهر زیبایی که دارند جلوه بسیار زیبایی به دکوراسیون منزل می بخشند.

ژ 1-181

فچوب یکی از متریال های اصلی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی منزل می باشد، استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی از قدیم رایج بوده است و در قسمت های مختلف خانه مورد استفاده قرار می گرفته است.

ژ 1-180

چوب مصنوعی امروزه یکی از متریال های رایج مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. چوب مصنوعی می تواند ظاهر چوبی و کلاسیک را با قیمتی مناسب تر از متریال چوب طبیعی برای شما فراهم کند.

ژ 1-178

طراحی و ساخت انواع کمد دیواری در شیراز با توجه به دکوراسیون منزل شما و بودجه شما برای کمد دیواری منزل با بهترین کیفیت ساخت و بهترین متریال توسط تیم دکوراسیون MDF رنجبر

ژ 1-177

میز تلوزیون یکی از مهمترین اجزای دکوراسیون داخلی خانه به حساب می آید. در انتخاب رنگ میز تلوزیون بایستی رنگ کلی دکوراسیون و هماهنگی با مبلمان منزل را مد نظر قرار دهید.

ژ 1-8

طراحی، اجرا و نصب کابینت هایگلاس در شیراز با طرح ها رنگ های متنوع توسط تیم MDF با بهترین ورق های گلاس در شیراز و با استفاده از بهترین دستگاه ها و افراد متخصص در این زمینه انجام می گردد.

ژ 1-7

نصب کابینت ام دی اف آشپزخانه امری ساده در عین حال نیازمند دقت و تجربه است. توجه به محل نصب، نوع ورق استفاده شده در ساخت کابینت MDF از مواردی است که برای نصب کابینت باید به آن توجه نمود.