دکوراسیون داخلی MDF در شیراز

طراحی دکوارسیون داخلی MDF در شیراز | MDF رنجبر

طراحی دکوارسیون داخلی MDF در شیراز

تیم MDF رنجبر کلیه خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل در شیراز را با بهترین کیفیت و در کنار برترین طراحان دکوارسیون داخلی انجام می دهد. در این مقاله به یک سری سوالاتی که ممکن اسب برای افراد در مورد دکوراسیون داخلی MDF پیش بیاید بپردازیم و پاسخ آنها را به طور کامل شرح دهیم. در این مقاله سعی خواهیم کرد به موارد زیر در مورد ام دی اف به طور کامل پاسخ دهیم: ام دی اف دقیقا چیست و چه معنی دارد؟ ام دی اف چه کاربردی دارد و بیشتر در چه وسایلی استفاده می‌شود؟ مزایا و معایب ام دی اف چیست؟
ام دی اف یا همان MDF یک ماده بسیار رایج در صنعت مبلمان، سرویس خواب، طراحی کابینت در شیراز و هر چیز دیگری است که با چوب سر و کار دارند. بسیاری از خریدارن و حتی فروشندگان با این واژه آشنا هستند، اما به طور دقیق نمی‌دانند که ام دی اف چیست و چه ترکیباتی دارد، از چه چیزی تشکیل شده و چه کاربردهایی دارد؟ و این که آیا ام دی اف مفید است یا مضر و در واقع اینکه ام دی اف چه معایب و مزایایی دارد؟ با خواندن این مطلب، شما پاسخ همه این سوالات در مورد ام دی اف را خواهید فهمید. برای سفارش طراحی و اجرای انواع دکوراسیون داخلی در شیراز با ما تماس حاصل فرمایید.


دکوراسیون داخلی MDF در شیراز | MDF رنجبر

MDF (ام دی اف) چیست?

ابتدا ببینیم ام دی اف مخفف چیست؟ ام دی اف یا MDF مخفف عبارت Medium Density Fibreboard به معنی «تخته فیبر با چگالی (دانسیته، تراکم) متوسط» است که نوعی فرآورده چوبی محسوب می‌شود و در وسایلی مانند سرویس خواب و کابینت آشپزخانه به کار برده می‌شود. تخته فیبر، با هر تراکمی، از فیبر چوبی ساخته می‌شود که در واقع ترکیبی از تکه‌های ریز چوب نرم و چوب سخت هستند. این ترکیب با مقداری رزین و موم مخلوط شده و در معرض گرما به هم فشرده می‌شود (پرس می‌شوند) تا تخته فیبر بدست آید. این تعریف تخته فیبر در عبارت Medium Density Fibreboard یا همان ام دی اف بود. تخته های MDF را پس از ساخته شدن روکش می کنند. روکش های MDF بخش اصلی ظاهر این ورق ها را تشکیل می دهند. متداول ترین روکش هایی که برای ورق های MDF در نظر گرفته می شود روکش های ملامینه هستند که کاغذ نقش دار مورد نظر به چست آغشته می شود و با استفاده از فشار و حرارب بر روی ورق چسبیده می شود.
حال منظور از تراکم متوسط یا همان چگالی متوسط در ام دی اف چیست؟ متوسط نسبت به چه چیزی؟


تخته MDF چیست؟

برای درک مفهوم و معنی چگالی متوسط در ام دی اف، بایستی بگوییم که تخته فیبر با چگالی پایین، معمولا «خرده چوب (particle board)» نامیده می‌شود که ما آن را با نام «نئوپان» می‌شناسیم. نئوپان یا همان خرده چوب حتی از ذره‌های کوچکتری نسبت به ذره‌های چوب ام دی اف ساخته می‌شود و حتی می‌توان از خاک اره نیز در ساخت و تولید آن بهره برد. همین امر نیز باعث می‌شود که نئوپان گران نبوده و البته نسبت به ام دی اف ضعیف‌تر نیز باشد.
اما در کنار تخته فیبرهای با تراکم پایین یا همان نئوپان و تخته فیبر با چگالی متوسط یا همان ام دی اف،‌ نوعی فراورده چوبی به نام «تخته چوب متراکم یا با تراکم بالا (high density fibreboard)» نیز وجود دارد که از آن با عنوان «اچ دی اف – HDF» یا «تخته سخت – Hardboard » نیز یاد می‌شود. برای ساخت اچ دی اف، نسبت به ام دی اف و نئوپان میزان گرما و پرس بیشتری مورد نیاز است، اما در عوض معمولا نیازی به مواد چسبی وجود ندارد. اچ دی اف ها معمولا مقاومت بالایی دارند، اما تولید آن‌ها می‌تواند با قیمت بالا تمام شود.

ام دی اف چیست؟ | MDF رنجبر

طراحی دکوراسیون داخلی MDF در شیراز | MDF رنجبر

چگالی ورق MDF

به این ترتیب می‌توان گفت که منظور از چگالی متوسط در mdf چیست و با نگاه کردن به این اعداد که بیانگر چگالی سه نوع تخته فیبر اشاره شده در بالا هستند، می‌توان به طور کامل نسبت آن را درک کرد.

چگالی تخته فیبرهای معمول

۱. تخته فیبر با چگالی کم یا همان نئوپان: ۱۶۰ تا ۴۵۰ کیلوگرم در متر مکعب
۲. تخته فیبر با چگالی متوسط یا همان ام دی اف: ۶۰۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم در متر مکعب
۳. تخته فیبر با چگالی بالا: ۸۰۰ تا ۱۰۴۰ کیلوگرم در متر مکعب


مزایای ورق MDF

ورق های MDF نسبت به ورق های فشرده معمول دارای خواص و ویژگی هایی می باشند که وجه تمایز بین ورق های MDF و دیگر ورق های فشرده مانند تخته خرده چوب(نئوپان)، تخته لایه، تخته فیبر سخت و ... می باشد. در واقع ورق های MDF در ابتدا بعنوان جایگزینی برای ورق های فشرده چوبی معرفی شده بود اما رفته رفته با افزایش محبوبیت این ورق ها برای دکوارسیون داخلی منزل در شیراز  این ورق ها خانواده جداگانه ای شدند که هم اکنون حتی کاربرد هایی بعنوان جایگزین چوب نیز دارند. امروزه تولید و عرضه انواع ورق های MDF در سراسر جهان بسیار وسیع شده است و انواع مختلفی از آن مانند تخته‌های سه لایه یا یکنواخت و همگن، تخته‌های نازک و ضخیم در ابعاد مختلف، تخته هایی با فرم آلدئید، کم فرم آلدئید یا بدون فرم آلدئید، تخته‌های تبدیل به سایز شده، روکش شده، لبه چسبانده، نقش برجسته، قالب گیری شده، ابزار خورده، پروفیل شده، با دانسیته‌های بسیار متنوع (کم یا زیاد)، مقاوم در برابر رطوبت، آب، آتش، قارچ، حشره و... ساخته و به بازار عرضه می شود. برای خرید انواع ورق های MDF در شیراز می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.


ویژگی های ورق MDF | MDF رنجبر

ویژگی های ورق MDF

ویژگی های خاص ورق های MDF موجب شده است تا امروزه بسیار پر طرفدار شوند در بخش آخر این مقاله به بررسی ویژگی های مهمی که باعث محبوبیت ورق های MDF شده است می پردازیم. اولین ویژگی ورق های MDF خصوصیات فیزیکی و مکانیکی آن است، ویژگی بعد دانسیته متنوع این ورق ها می باشد که امکان تهیه در اندازه های مختلف را دارند. قابلیت ابزار خوری، ماشین کاری و کنده کاری روی ورق های ام دی اف در شیراز موجب شده است که دست طراحان دکوراسیون داخلی را باز بزارد. 
سطوح صاف و متراکم ورق های MDF امکان استفاده از این ورق ها را برای کابینت ها و کمد های دیواری فراهم کرده است، همچنین قابلیت شکل پذیری و لبه های صاف آن اجرای آنها را برای دکوراسیون داخلی راحت تر می کند. ورق های MDF می توانند با روکش های چوبی عرضه شوند و ظاهری لوکس و زیبا تر از روکش های عادی داشته باشند و در عین حال معایب چوب را ندارند. از ویژگی های دیگر ورق های MDF پایداری ابعاد به دلیل فشرده بودن، داشتن زیبایی ظاهری در عین ارزان بودن است. برای سفارش طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی MDF در شیراز با ما تماس بگیرید.

ژ 1-191

آشپزخانه قلب خانه شماست. به همین دلیل دکوراسیون آن بسیار مهم است. اولین مرحله برای چیدن دکوراسیون آشپزخانه و کابینت آشپزخانه دانستن جزئیات و شناخت انواع سبک کابینت آشپزخانه می باشد.

ژ 1-190

سبک دکوراسیون داخلی مدیترانه ای با رنگ و بافت هیجان انگیز شادترین و جسورانه ترین سبک برای دکوراسیون منزل است. در این سبک تلفیق رنگ ها و بافت ها حرف اول را می زند.

ژ 1-189

خاص ترین خدمات طراحی آشپزخانه مدرن در شیراز در کمترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت به شما عزیزان شیرازی تقدیم می گردد تا از هر نظر اطمینان داشته باشید هیچ مشکلی را پیش رو نخواهید داشت.

ژ 1-188

حتما نام سبک‌های مختلف از یک آشپزخانه کلاسیک را شنیده‌اید از قبیل رستیک، فرانسه و غیره. آشپزخانه‌ی کلاسیک شامل شکل‌های دکوری بیشتر، مانند تاج‌ها، شیشه‌ها و درب‌های کار شده است.

ژ 1-186

آشپزخانه یکی از مهم ‌ترین و کاربردی ‌ترین قسمت ها در هر خانه‌ ای محسوب می شود. امروزه آشپزخانه‌‌ ها، جزو یکی از اصلی‌ ترین فضاها هستند که از نظر دکوراسیون و چیدمان، بسیار مورد توجه قرار دارند.

ژ 1-185

از بهترین جنبه های طراحی دکوراسیون داخلی و کابین آشپزخانه به سبک ساحلی ایجاد احساس آرامش می باشد که بایستی سبب شود تا سختی ها و مشغله های کاربران را برای گذران تعطیلات با القای آرامش از ذهن خارج کند.

ژ 1-184

یکی از المان های مهم آشپزخانه کابینت ها می باشند. کابینت کلاسیک یکی از کابینت های چوبی می باشد که ظاهر لوکس و جذابی دارند و روی چوب آنها حکاکی ای تزئینی و زیبایی دیده می شود.

ژ 1-183

امروزه اکثر بخش های دکوراسیون داخلی منزل از ورق های MDF ساخته می شوند استفاده از این ورق ها به دلیل قیمت مناسب و تنوع بالا بسیار پر طرفدار هسنتد و ظاهر چشم نوازی دارند.

ژ 1-182

استفاده ورق های MDF هایگلاس امروزه به یکی از پرطرفدار ترین متریال های دکوراسیون داخلی ساختمان تبدیل شده است. ورق های هایگلاس به دلیل ظاهر زیبایی که دارند جلوه بسیار زیبایی به دکوراسیون منزل می بخشند.

ژ 1-181

فچوب یکی از متریال های اصلی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی منزل می باشد، استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی از قدیم رایج بوده است و در قسمت های مختلف خانه مورد استفاده قرار می گرفته است.

ژ 1-180

چوب مصنوعی امروزه یکی از متریال های رایج مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. چوب مصنوعی می تواند ظاهر چوبی و کلاسیک را با قیمتی مناسب تر از متریال چوب طبیعی برای شما فراهم کند.

ژ 1-178

طراحی و ساخت انواع کمد دیواری در شیراز با توجه به دکوراسیون منزل شما و بودجه شما برای کمد دیواری منزل با بهترین کیفیت ساخت و بهترین متریال توسط تیم دکوراسیون MDF رنجبر

ژ 1-177

میز تلوزیون یکی از مهمترین اجزای دکوراسیون داخلی خانه به حساب می آید. در انتخاب رنگ میز تلوزیون بایستی رنگ کلی دکوراسیون و هماهنگی با مبلمان منزل را مد نظر قرار دهید.

ژ 1-8

طراحی، اجرا و نصب کابینت هایگلاس در شیراز با طرح ها رنگ های متنوع توسط تیم MDF با بهترین ورق های گلاس در شیراز و با استفاده از بهترین دستگاه ها و افراد متخصص در این زمینه انجام می گردد.

ژ 1-7

نصب کابینت ام دی اف آشپزخانه امری ساده در عین حال نیازمند دقت و تجربه است. توجه به محل نصب، نوع ورق استفاده شده در ساخت کابینت MDF از مواردی است که برای نصب کابینت باید به آن توجه نمود.