اجرای کابینت MDF در شیراز

اجرای کابینت MDF در شیراز | MDF رنجبر

اجرای کابینت ام دی اف به چه صورت است؟

از روزگاران قدیم طبقات چوبی و سنگی در محیط خانه و محل کار جهت استفاده از فضا، وجودداشته و مورد استفاده قرا ر گرفته، امروزه با توجه به محدودیت منابع، بالا بودن قیمت چوب های ماسیو، وزن بالای چوب مایسو و پیشرفت علوم استفا و انواع پانلها با روکش طبیعی یا مصنوعی بیشتر مورد توجه قرار گرف (MDF) از موادی همچون تخته خرده چوب، تخته فیبر است. حال در این جا سعی می شود تا مراحل ساخت آشپزخانه به وسیله صفحات فشرده چوبی به طور کامل توضیح داده شود. به طور کلی ساخت کابینت آشپزخانه شامل دو مرحله می شود، مرحله اول ساخت کابینت و مرحله دوم شامل نصب کابینت آشپزخانه می باشد.


ساخت کابینت MDF در شیراز | MDF رنجبر
اجرای کابینت ام دی اف  | MDF رنجبر
نصب کابینت MDF در شیراز  | MDF رنجبر

مرحله ساخت کابینت MDF در شیراز

این مرحله شامل قسمت های :
۱- طرح اولیه (پیش طرح)
۲- اندازه برداری برای اجرای طراحی و ساخت دقیق
۳- طراحی
۴- انتخاب نوع مصالح مصرفی
۵- محاسبه اندازه های برش کاری
۶- اجرای برش کاری
۷- عملیات لبه چسبانی
۸- شیار زدن سوراخ زنی
۹- مونتاژ کاری و در آخر حمل و نقل کابینت است.

۱- پیش طرح:
پیش طرح به منظور ایجاد منظره ای از طرح نهایی در ذهن خریدار می باشد، به نحوی که بتوان توضیحاتی را از روی آن بر خریدار بیان نمود و سلیقه و خواست او را در طراحی اصلی پیاده نمود.
۲- اندازه برداری برای اجرای طراحی و ساخت دقیق:
در این مرحله به محیط اجرای طرح یاهمان آشپزخانه رفته و محل هایی که کابینت باید برای آن ساخته شود معین می گردد، این قسمت باید به نکاتی توجه شود که مواردی از آن را توضیح می دهیم:
۱- برای تعیین محل اجاق گاز باید ابتدا نوع مشخص شود که صفحه ای یا معمولی است. اگر صفحه ای باشد با توجه به اندازه آن، آن را بر روی صفحه کار نصب می نماییم. برای و محیط زیر صفحه کار کابینت می سازیم. اگر نوع اجاق گازمعمولی بود محل نصب آن را در طرح به اندازه ۹۰ گذاریم، در مشخص نمودن محل نصب اجاق گاز باید به مواردی چون انشعاب لوله گاز، برق و دودکش هود در آشپزخانه تو نمود.
۲- باتوجه به نوع هود محل آن را در طرح مشخص می کنیم و مشخص می شود.که به کابینت نیاز دارد یا ندارد. محیط مورد نیاز برای نصب هود از ۶۰ تا ۹۰ سانتی متر متغیر است.


۳- محل نصب لباس شویی در طرح مشخص می گردد و محل آن به اندازه ۶۰سانتی متر خالی گذاشته می شود.
۴- برای ظرف شویی همانند لباس شوی عمل می کنیم.
۵- برای یخچال پس از معین شدن محل آن در طرح باید به مقدار ۱۸۰ در ۹۵ سانتی متر از محیط به آن اختصاص می یابد.
۶- تعیین محل سینک در طرح با توجه به انشعاب لوله آب و اندازه آن که از ۶۰ تا ۱۲۰ متغیر است.
۷- تعیین محل های باقیمانده برای طراحی مثل دوسری کشو در کجای آشپزخانه قرار دهیم.

۳- طراحی:
در طراحی با توجه اندازه های بدست آمده در مرحله قبل می توان طرح را به صورت دستی یا به کمک رایانه تهیه کرد. ط دستی اجرای طرح مهندسی بر روی کاغذ ترسیم است.طرح کامپیوتری به کمک نرم افزارهای طراحی مانند کتیا، ۳D MAX  و … صورت می گیرد.
در طراحی آشپزخانه باید مواردی همچون طرح کابینت، رنگ آشپزخانه نور پرده، میز صندلی، گل و گیاه و… را در نظر داشت. شکل طراح V شکل و یا U ، شکل L ، در طراحی باید نوع سیستم آشپزخانه مشخص گردد آشپزخانه را می توان راهرویی نمود. چیدمان کابینت باید به گونه ای باشد که اولاً تشکیل و مستحکم باشد ثانیاً تمام وسایلی که در یک زمان خاص مورد احتی است در کوتاهترین زمان ممکن قابل دسترس باشد.
به این نکته مثلث دستیابی آشپزخانه می گویند، اضلاع این مثل عبارتند از: یخچال، سینک و اجاق گاز می باشد که به ترتیب هر کدام محل دپوی مواد اولیه آشپزخانه محل آماده سازی پردازش مواد و بالاخره عملیات پخت و پز مواد است. از آنجا که بیشترین وقت آشپز حول این سه مرحله گرفته می شود، نزدیکی آن به یکدیگر موجب سهولت در کار خواهد شد.
آخرین مرحله در طراحی تکمیل ساختمان آشپزخانه که در حقیقت وارث تمامی محاسن ومعایب مهندسان معماران و استادکار است میباشد.
از این سو می بایست با تمامی مسائل و معایب احتمالی کار ساختمان که به جای گذاشته شده است کنار آیید از سوی دیگر تمامی تلاش را به این نکته معطوف کند که زیباترین طرح ممکن را برای فضای آشپزخانه فراهم آورد تا تم آنچه را که وظیفه اصلی کابینت است به جا آورده شد.


۴- انتخاب نوع مصالح مصرفی :
برای ساخت بدنه های کابینت از پانلهای لایه ای، تخته خرده چوب و ملامینه، فرمیکا، تخته خرده چوب و… استفاده می شود و برای صفحات رویه کابینت نیز که مستقیماً در معرض نفوذ آب ۳۶ با روکش هایی از جنس mm ۴۰ تا mm سائیدگی حرارت و دیگر عوامل فرسایشی قرار دارد از پانل هایی با ضخامت و دیگر روکش های مقاوم در برابر فرسایش استفاده می کند. MPL فرمیکا cm, ۱/۵cm,۱cm) لولای گازور انواع پکیچ PVC دیگر مواد مورد استفاده که در ساخت کابینت می توان نام برد شامل نوار چسب، دستگیر، ریل کشو، سبد آبچکان و … نام برد.
۵- محاسبه اندازه برش کاری :
در این مرحله باید ابتدا اندازه برش هایی با ضخامت مشترک را مشخص نود مانند بدنه های کابینت زمینی یا دیواری محاسبه اندازه برش باید به مسائل زیر توجه نمود. طی سالیان گذشته در مورد کابینت های زمینی عمق یونیت معادل ۴۵ سانتی متر و عرض صفحات رویه کابینت های زمینی ۵۰ سانتی متر ولی از اوایل دهه ۸۰ که برای اولین بار در ایران تولید شد استفاده از صفحات لبگرد با عرض ۶۰، عمق ۵۶ و ارتفاع ۷۲ سانتی متر افزایش یافت این ابعاد برای یونت زمینی ابعاد استاندارد شده اند. عمق ۵۶ با احتساب ضخامت درب می باشد. یعنی عمق کابینت بدون درب ۵۴.۵ ساخته می شود. یونیت های دیواری به عمق ۳۰ تا ۳۵ و ارتفاع ۷۰ تا ۹۰ سانتی متر است.
۶- اجرای برش کاری :
در ابتدای امر باید توجه کرد که برش درب ها نمای اپن و طبقه های داخلی کابینت بعد از نصب کابینت ها در آشپزخانه صور می گیرد. به طور کل برش کاری در دو مرحله صورت می گیرد مرحله اول به اصطلاح خرد کردن ورقه است و مرحله دیگر اندازه بر تخته ها می باشد. عیب هایی همچون تابیدگی ورق و خش خوردگی سطوح مورد تو PVC در اندازه بری تخته ها باید مواردی مانند ضخامت قرار گیرند. در برش کاری برش قطعات فیبر پشت بند، بدنه، پاسنگ، بلنت و تاج، صورت می گیرد.
۷- لبه چسبانی:
این مرحله به منظور زیبایی کار و محافظت از لبه های کار در برابر ضربه و نفوذ آب و رطوبت می باشد. می باش mm تا ۲ mm ۱/ انجام داد. ضخامت این نوارها از ۰ PvC لبه چسبانی را می توان با نوارهای از جنس چوب یا را در تخته هایی مانند طبقات داخل کابینت استفاده می شود و نوارهایی با ضخامت بیشتر بر mm ۱/ نوارهایی با ضخامت ۰ دیگر قسمت ها مخصوصاً درب کابینت به کار می رود. لبه چسبانی را می توان به دو صورت دستی و ماشینی انجام داد که مسلما استفاده از روش ماشینی دقت کار سرعت و زیبا کار را افزایش می دهد. بعد از اتمام لبه چسبانی، امکان بیرون زدگی مقدار کمی چسب از کنار لبه ها وجود دارد که باید به تمیزکاری آن بپردازی البته دستگاه های مدرن امروزی این عمل را به صورت اتوماتیک وار انجام می دهند.


مراحل ساخت کابینت MDF در شیراز

۸- شیار زدن قطعات :
شیار زدن مختص بدنه های کابینت زمینی و دیواری می باشد. شیار را به منظور قرار گرفتن فیبر پشت بند کار ایجاد می کنند. فاصله داشته باشد. این فاصله برای ایجاد فضا برای نصب چوب باید دقت کرد فاصله شیار باید از پشتی بدنه  mm ۱۷ اتصال در پشت کابینت می باشد.

۹- سوراخ زنی:
در این مرحله اقدام به خطای کشی و مشخص نمودن سوراخ های اتصال بدنه سوراخ های ریل کشو و سوراخ های زیر طبقه می کنیم. پس از انجام سوراخ کاری، سوراخ های اتصال را در طرف بیرونی بدنه خزینه می کنیم. از لبه کار و در مرکز ضخامت تخته اتصالی ایجاد گردند از دی cm باید دقت نمود تا سوراخ های ایجاد شده با فاصله ۵ عواملی که باید در سوراخ کاری رعایت نمود این است که سوراخهای ایجاد شده حتما عمود بر سطح تخته باشد. سوراخ کا باعث سرعت بخشیدن به مونتاژ کاری افزایش دقت و زیبایی کارمی شود.

۱۰-مونتاژ کاری :
در آخر پس از آماده شدن کلیه قطعات اقدام به متصل کردن آنها به یکدیگر می کنیم. در هنگام منتاژکاری قبل از این که پشت بندکار بر روی فیبر فیکس و محکم شود باید دویدگی کار را بگیریم تا در هنگ نصب آنها بر روی دیوار و نصب درب های آنها دچار مشکل نشویم. مراحلی که در بالا توضیح داده شد هر کدام نیاز مهارت و تجربه کاری دارند و اینگونه نیست که به سادگی توسط افراد غ متخصص صورت پذیرد.

ژ 1-191

آشپزخانه قلب خانه شماست. به همین دلیل دکوراسیون آن بسیار مهم است. اولین مرحله برای چیدن دکوراسیون آشپزخانه و کابینت آشپزخانه دانستن جزئیات و شناخت انواع سبک کابینت آشپزخانه می باشد.

ژ 1-190

سبک دکوراسیون داخلی مدیترانه ای با رنگ و بافت هیجان انگیز شادترین و جسورانه ترین سبک برای دکوراسیون منزل است. در این سبک تلفیق رنگ ها و بافت ها حرف اول را می زند.

ژ 1-189

خاص ترین خدمات طراحی آشپزخانه مدرن در شیراز در کمترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت به شما عزیزان شیرازی تقدیم می گردد تا از هر نظر اطمینان داشته باشید هیچ مشکلی را پیش رو نخواهید داشت.

ژ 1-188

حتما نام سبک‌های مختلف از یک آشپزخانه کلاسیک را شنیده‌اید از قبیل رستیک، فرانسه و غیره. آشپزخانه‌ی کلاسیک شامل شکل‌های دکوری بیشتر، مانند تاج‌ها، شیشه‌ها و درب‌های کار شده است.

ژ 1-186

آشپزخانه یکی از مهم ‌ترین و کاربردی ‌ترین قسمت ها در هر خانه‌ ای محسوب می شود. امروزه آشپزخانه‌‌ ها، جزو یکی از اصلی‌ ترین فضاها هستند که از نظر دکوراسیون و چیدمان، بسیار مورد توجه قرار دارند.

ژ 1-185

از بهترین جنبه های طراحی دکوراسیون داخلی و کابین آشپزخانه به سبک ساحلی ایجاد احساس آرامش می باشد که بایستی سبب شود تا سختی ها و مشغله های کاربران را برای گذران تعطیلات با القای آرامش از ذهن خارج کند.

ژ 1-184

یکی از المان های مهم آشپزخانه کابینت ها می باشند. کابینت کلاسیک یکی از کابینت های چوبی می باشد که ظاهر لوکس و جذابی دارند و روی چوب آنها حکاکی ای تزئینی و زیبایی دیده می شود.

ژ 1-183

امروزه اکثر بخش های دکوراسیون داخلی منزل از ورق های MDF ساخته می شوند استفاده از این ورق ها به دلیل قیمت مناسب و تنوع بالا بسیار پر طرفدار هسنتد و ظاهر چشم نوازی دارند.

ژ 1-182

استفاده ورق های MDF هایگلاس امروزه به یکی از پرطرفدار ترین متریال های دکوراسیون داخلی ساختمان تبدیل شده است. ورق های هایگلاس به دلیل ظاهر زیبایی که دارند جلوه بسیار زیبایی به دکوراسیون منزل می بخشند.

ژ 1-181

فچوب یکی از متریال های اصلی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی منزل می باشد، استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی از قدیم رایج بوده است و در قسمت های مختلف خانه مورد استفاده قرار می گرفته است.

ژ 1-180

چوب مصنوعی امروزه یکی از متریال های رایج مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. چوب مصنوعی می تواند ظاهر چوبی و کلاسیک را با قیمتی مناسب تر از متریال چوب طبیعی برای شما فراهم کند.

ژ 1-178

طراحی و ساخت انواع کمد دیواری در شیراز با توجه به دکوراسیون منزل شما و بودجه شما برای کمد دیواری منزل با بهترین کیفیت ساخت و بهترین متریال توسط تیم دکوراسیون MDF رنجبر

ژ 1-177

میز تلوزیون یکی از مهمترین اجزای دکوراسیون داخلی خانه به حساب می آید. در انتخاب رنگ میز تلوزیون بایستی رنگ کلی دکوراسیون و هماهنگی با مبلمان منزل را مد نظر قرار دهید.

ژ 1-8

طراحی، اجرا و نصب کابینت هایگلاس در شیراز با طرح ها رنگ های متنوع توسط تیم MDF با بهترین ورق های گلاس در شیراز و با استفاده از بهترین دستگاه ها و افراد متخصص در این زمینه انجام می گردد.

ژ 1-7

نصب کابینت ام دی اف آشپزخانه امری ساده در عین حال نیازمند دقت و تجربه است. توجه به محل نصب، نوع ورق استفاده شده در ساخت کابینت MDF از مواردی است که برای نصب کابینت باید به آن توجه نمود.