advertise

نصب کابینت MDF در شیراز

نصب کابینت MDF در شیراز | MDF رنجبر

مراحل نصب کابینت

مراحل نصب کابینت MDF آشپزخانه در شیراز به صورت زیر است:

۱- علامت گذاری بر روی دیوار
۲- نصب اتصالات بر روی دیوار
۳- نصب کابینت
۴- اندازه گیری درب ها نمای اپن و طبق کابینت ها
۵- برش کاری و لبه چسبانی
۶- لوله گذاری درب ها
۷- نصب درب دست گیره نمای اپن و طبقات کابینت ها


نحوه نصب کابینت MDF در شیراز | MDF رنجبر
نصاب کابینت ام دی اف در شیراز | MDF رنجبر

۱- علامت گذاری روی دیوار:
این مرحله از مهمترین مراحل نصب کابینت م یباشد. زیرا در خط کشی بر روی دیوار باید نکاتی همچون تراز بودن خط ترسیمی، رعایت شود بی دقتی در ترسیم این خطوط باع ایجاد معایبی در کلیه مراحل نصب می شود.
۲- نصب اتصالات بر روی دیوار:
برای نصب کابینت دیواری بر روی دیوار نیاز به اتصالات محکمی است. در سالهای اخیر اتصالات گوناگونی ابداع شده متداولترین اتصال برای نصب کابینت های دیواری اتصال ۴۵ می باشد که می توان با چوب یا فلز انجام داد. در اتصال با چو ۱۶ میلی مترو طول دلخواه انتخاب کرده و با برشی ۴۵ در وسط مقطع در جهت طولی تخته آن را * چوبی با مقطع مستطیلی ۸۰ نیم می کنیم که یکی از آنها بر روی خط های اندازه گذاری شده بر روی دیوار نصب می شود و دیگری بر روی کابینت قرار گیرد. بااین اتصال کابینت به سرعت و با دقت نصب می شود و قادر به تحمل بار زیادی است.
۳- از نصب اتصالات
بر روی مکان های مشخص ابتدا کابینت های زمینی را نصب می کنیم. پس از نصب کابینت های زمینی آنها را با یکدیگر توسط پیچ، فیکس کرده و پس از فیکس کردن آنها به یکدیگر به کمک پا های کابینت آنها را به صورت تراز تنظیم می کنیم. پس نصب را بیت های زمینی، کابینت های دیواری را بر روی دیوار قر داده و با یکدیگر فیکس می کنیم. پس از نصب کابینت ها نوبت به نصب تاج زیر مهتابی و پاخور (پاسنگ) می رسد. و در ادامه صفحه رویی کابینت زمینی را نصب می کنیم در نصب صفحه کابینت زمینی باید با توجه به نوع سینک و گاز مح نصب آن ها بر روی صفحه را آماده کرد و پس از نصب صفحه اقدام به نصب سینک و گاز کنیم.


۴- اندازه گیری درب ها نمای اپن و طبقات کابینت:
پس از نصب کابینت ها در محل خود نوبت به اندازه گیری درب های کابینت ها نمای اپن و طبقات آنها می رسد. در اندازه گیری طبقات باید اندازه طبقات را ۱ تا ۲ سانتیمتر کوچکتر از اندازه واقعی عمق کابینت در نظر گرفت. در اندازه گیری درب ها باید به مقدار ۴ تا ۵ میلی متر اندازه ها کوچکتر از عرض واقعی درب باشد این عمل به منظور عم محاس cm ۵/ باشد عرض درب ما ۴۹ cm ریگلاژکاری انجام می شود. به طور مثال اگر اندازه پشت عرض کابینت ۵۰ م یشود. برای اندازه گیری ارتفاع درب ها مانند اندازه گیری عرض درب عمل می کنیم با این تفاوت که ارتفاع درب ه کابینت های دیواری و همین طور زمینی باید ثابت باشد. درب ها و نمای اپن ساده پروفیلی و تمام چوب و یا مخلوطی از یکدیگر ساخت.
۵- برش کاری و لبه چسبانی :
پس از اندازه گیری درب ها نمای اپن و طبقات کابینتها اقدام به برش کاری ابعاد مورد نظر می کنیم و پس از اتمام برش کا با ضخامت ۱ تا ۲ میلی متر استفا PVC لبه چسبانی می کنیم در لبه چسبانی درب ها و نمای اپن از نوارهای PVC آنها را با ۱ میلی متر استفاده کرد. پس از لبه چسبانی قطع / می شود و برای لبه چسبانی طبقات می توان از نوارهایی با ضخامت ۰ اقدام به تمیز کردن لبه ها می کنیم.
۶- نصب لولا بر روی درب کابینت: پس از آماده شدن درب ها به کمک دریل با مته گازور محل نصب لولای گازور را بر روی درب ایجاد می کنیم و پس از اتم فاصله داش mm این مرحله اقدام به نصب لولا می کنیم، محل ایجاد لولا گازور باید از لبه درب تا مرکز مته گازور حدود ۲۲ باشد. هنگام نصب لولا باید دقت کرد لولا کاملاً موازی با لبه درب باشد تا در هنگام نصب درب بر روی کابینت دچار شک نشویم در اینمرحله قبل از اقدام به نصب لولا باید روی سطح درب مشخص شود این عمل به دلیل جلوگیری از نمایان شد عیب های مانند تابیدگی یا خش های شدید بر روی سطح درب می باشد.
۷- نصب درب، دستگیره، نمای اپن و طبقات کابینت ها :
پس از آماده شدن درب ها، طبقات و نمای اپن اقدام به نصب و جاگذاری آنها می کنیم پس از نصب دربها اقدام به تنظ کلیه درب با فاصله یکنواخت و منتظم نسبت به یکدیگر می نمایم که اصطلاحاً به این عمل ریگلاژکاری می گویند و در آخر مرحله کار اقدام به تمیز کردن آشپزخانه می کنیم. ساخت کابینت همانند دیگر اشیا نیازمند به ابزار آلات و ماشین آلات خواص خود می باشد که می توان به ماشین اره خط دستگاه اتصال بیسکوئیتی یا دوچلچله، اره قطع کن یا فارسی بر اره نئوپان بر، چکش بادی دریل برقی و شارژ PVC دستگاه اشاره کرد. CNC و حتی دستگاه های پیشرفته تر مانند

نکات فنی از کابینت پس از نصب | MDF رنجبر

رعایت نکات فنی و حفاظتی پس از نصب کابینت

۱- درهای کابینت را بیش از حد خود باز نکنید و یا محکم در جای خود نکوبانید چون در این صورت پس مدت کوتاهی درها حالت طبیعی خود خارج شده و دچار افتادگی میشود و باید رگلاژ ( سرویس کردن ) شود.
۲- از لولاهایی با توجه به وزن در استفاده نموده . در صورت استفاده نکردن از لولای مناسب در، پس از مدتی دچار افتاد.
۳- از ریلهای مناسب برای کابینت خود استفاده کنید زیرا روان حرکت کردن کشوها از موارد مهمی است که باید به پرداخته شود.
۴- در صورت گیر کردن کشو و به راحتی داخل نشدن آن کشو را خارج نموده و کلیه پیچهای ریلهای متصل به بدنه را بررسی  نموده در صورت بیرون ماندن پیچ آن را بر جای خود بنشانید و کشو را در جای خود بگذارید .
۵- حداکثر از پایه های فلزی برای کف کابینت خود استفاده کنید چون دارای توان بیشتری برای تحمل وزن میباشد.
۶- صورت مشاهده پیچی که از کار بیرون مانده آن را در سر جای خود بنشانید زیرا با شل ماندن آن پیچ کار به خوبی یکدیگر جفت نمیشود.
۷- از نوارهای لب چسبان مناسب استفاده کنید. نوارهای لب چسبان را برای این به کار میرود که لبه های خام نئوپان یا دی. اف. دید نداشته باشد. در صورت دیدن زردی بر روی این نوارها که اکثراً بر روی نوارهایی با رنگ سفید قابل ملاحظه است بدانید که آن نوار سوخته است و پس از مدتی کنده خواهد شد. برای کنده نشدن این نوارها میتوانید از نوع مرغوب که یک ورقه پلاستیک به ضخامت نئوپان و یا ام. دی اف. است استفاده نمایید . 
۸- پس از نصب کابینت قیدها( محل اتصال دوبدنه ) را که در کابینت زمینی و در سقف آن میباشد بررسی کنید تا ترک چون در صورت ترکیده بودن آن و یا هر قسمت دیگر این ترکها بزرگتر شده و امکان بروز هر نوع مشکل میباشد.


نکات حفاظتی کابینت MDF | MDF رنجبر

نکات حفاظتی

۱- از گذاشتن وسایل سنگین به مدت زیاد در کابینت بپرهیزید چون مقاومت عمود بر الیاف تخته کم بوده و امکان شکست کابینت را می دهند.
۲-   کابینت خود را به اندازه معمول پر کنید زیرا در دراز مدت فشار به تخته آمده و در اصطلاح می گویند تخته شکم دار شده است یعنی قوس پیدا کرده.
۳- از چسب آبندی حتماً برای دور سینک خود استفاده کنید. سینک باید به صورت تراز در جای خود نشسته باشد چون در غیر این صورت آب در سینک می ماند.
۴- اگر از گازهای تو کار یعنی تو نشسته استفاده میکنید حتماً لبه آن با صفحه رویی کابینت یکی باشد و در آن محل حتماً چسب آبندی استفاده کنید .
۵- اگر نوارهای روی لبه کابینت کنده شده و یا شکسته شده سریعاً آن را تعویض کنید چون در صورت نفوذ آب به داخل باد میکند .

ژ 1-191

آشپزخانه قلب خانه شماست. به همین دلیل دکوراسیون آن بسیار مهم است. اولین مرحله برای چیدن دکوراسیون آشپزخانه و کابینت آشپزخانه دانستن جزئیات و شناخت انواع سبک کابینت آشپزخانه می باشد.

ژ 1-190

سبک دکوراسیون داخلی مدیترانه ای با رنگ و بافت هیجان انگیز شادترین و جسورانه ترین سبک برای دکوراسیون منزل است. در این سبک تلفیق رنگ ها و بافت ها حرف اول را می زند.

ژ 1-189

خاص ترین خدمات طراحی آشپزخانه مدرن در شیراز در کمترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت به شما عزیزان شیرازی تقدیم می گردد تا از هر نظر اطمینان داشته باشید هیچ مشکلی را پیش رو نخواهید داشت.

ژ 1-188

حتما نام سبک‌های مختلف از یک آشپزخانه کلاسیک را شنیده‌اید از قبیل رستیک، فرانسه و غیره. آشپزخانه‌ی کلاسیک شامل شکل‌های دکوری بیشتر، مانند تاج‌ها، شیشه‌ها و درب‌های کار شده است.

ژ 1-186

آشپزخانه یکی از مهم ‌ترین و کاربردی ‌ترین قسمت ها در هر خانه‌ ای محسوب می شود. امروزه آشپزخانه‌‌ ها، جزو یکی از اصلی‌ ترین فضاها هستند که از نظر دکوراسیون و چیدمان، بسیار مورد توجه قرار دارند.

ژ 1-185

از بهترین جنبه های طراحی دکوراسیون داخلی و کابین آشپزخانه به سبک ساحلی ایجاد احساس آرامش می باشد که بایستی سبب شود تا سختی ها و مشغله های کاربران را برای گذران تعطیلات با القای آرامش از ذهن خارج کند.

ژ 1-184

یکی از المان های مهم آشپزخانه کابینت ها می باشند. کابینت کلاسیک یکی از کابینت های چوبی می باشد که ظاهر لوکس و جذابی دارند و روی چوب آنها حکاکی ای تزئینی و زیبایی دیده می شود.

ژ 1-183

امروزه اکثر بخش های دکوراسیون داخلی منزل از ورق های MDF ساخته می شوند استفاده از این ورق ها به دلیل قیمت مناسب و تنوع بالا بسیار پر طرفدار هسنتد و ظاهر چشم نوازی دارند.

ژ 1-182

استفاده ورق های MDF هایگلاس امروزه به یکی از پرطرفدار ترین متریال های دکوراسیون داخلی ساختمان تبدیل شده است. ورق های هایگلاس به دلیل ظاهر زیبایی که دارند جلوه بسیار زیبایی به دکوراسیون منزل می بخشند.

ژ 1-181

فچوب یکی از متریال های اصلی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی منزل می باشد، استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی از قدیم رایج بوده است و در قسمت های مختلف خانه مورد استفاده قرار می گرفته است.

ژ 1-180

چوب مصنوعی امروزه یکی از متریال های رایج مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. چوب مصنوعی می تواند ظاهر چوبی و کلاسیک را با قیمتی مناسب تر از متریال چوب طبیعی برای شما فراهم کند.

ژ 1-178

طراحی و ساخت انواع کمد دیواری در شیراز با توجه به دکوراسیون منزل شما و بودجه شما برای کمد دیواری منزل با بهترین کیفیت ساخت و بهترین متریال توسط تیم دکوراسیون MDF رنجبر

ژ 1-177

میز تلوزیون یکی از مهمترین اجزای دکوراسیون داخلی خانه به حساب می آید. در انتخاب رنگ میز تلوزیون بایستی رنگ کلی دکوراسیون و هماهنگی با مبلمان منزل را مد نظر قرار دهید.

ژ 1-8

طراحی، اجرا و نصب کابینت هایگلاس در شیراز با طرح ها رنگ های متنوع توسط تیم MDF با بهترین ورق های گلاس در شیراز و با استفاده از بهترین دستگاه ها و افراد متخصص در این زمینه انجام می گردد.

ژ 1-7

نصب کابینت ام دی اف آشپزخانه امری ساده در عین حال نیازمند دقت و تجربه است. توجه به محل نصب، نوع ورق استفاده شده در ساخت کابینت MDF از مواردی است که برای نصب کابینت باید به آن توجه نمود.