ساخت کابینت در شیراز

ساخت کابینت در شیراز | صنایع چوب و MDF برادران رنجبر

طراحی کابینت MDF در شیراز

کابینت ام دی اف سالیان زیادی است که پر فروش ترین و محبوب ترین نوع کابینت در بازار ایران و حتی جهان است و گوی سبقت را از کابینت های فلزی منسوخ شده در گرفته است. کابینتmdf در طی سالیان گذشته تنوع بسیار زیادی پیدا کرده است. اما اصلاً ام دی اف یعنی چه؟ از چه ساخته شده اند؟ چرا محبوب ترین نوع کابینت هستند؟ جز کابینت آشپزخانه دیگر در چه مواری می شود از ام دی اف استفاده کرد اینها سوالاتی هستند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

MDF مخفف کلمه Medium Density Fibreboard به معنی تخته فیبر با چگالی متوسط است، که نوعی فرآورده چوبی محسوب می‌شود و در وسایلی مانند سرویس خواب و کابینت آشپزخانه به کار برده می‌شود. در واقع ترکیبی از تکه‌های ریز چوب نرم و چوب سخت هستند. این ترکیب با مقداری رزین و موم مخلوط شده و در معرض گرما به هم فشرده می‌شود پرس می‌شوند تا تخته فیبر بدست آید. اما منظور از تخته فیبر با چگالی متوسط چیست؟ تخته فیبر با چگالی پایین، معمولا «خرده چوب particle board نامیده می‌شود که ما آن را با نام نئوپان می‌شناسیم. نئوپان یا همان خرده چوب حتی از ذره‌های کوچکتری نسبت به ذره‌های چوب ام دی اف ساخته می‌شود و حتی می‌توان از خاک اره نیز در ساخت و تولید آن بهره برد. همین امر نیز باعث می‌شود که نئوپان گران نبوده و البته نسبت به ام دی اف ضعیف‌تر نیز باشد.

اما در کنار تخته فیبرهای با تراکم پایین یا همان نئوپان و تخته فیبر با چگالی متوسط یا همان ام دی اف،‌ نوعی فراورده چوبی به نام تخته چوب متراکم یا با تراکم بالا high density fibreboard نیز وجود دارد که از آن با عنوان اچ دی اف یا تخته سخت – Hardboard نیز یاد می‌شود. برای ساخت اچ دی اف، نسبت به ام دی اف و نئوپان میزان گرما و پرس بیشتری مورد نیاز است. اما در عوض معمولاً نیازی به مواد چسبی وجود ندارد. اچ دی اف ها معمولاً مقاومت بالایی دارند، اما تولید آن‌ها می‌تواند با قیمت بالا تمام شود. به این ترتیب می‌توان گفت که منظور از چگالی متوسط در mdf چیست و با نگاه کردن به این اعداد که بیانگر چگالی سه نوع تخته فیبر اشاره شده در بالا هستند، می‌توان به طور کامل نسبت آن را درک کرد:


کابینت ام دی اف  | صنایع چوب و MDF برادران رنجبر

طراحی کابینت ام دی اف

 با توجه به امکانات و ماشین آلات پیشرفته MDF رنجبر و تکیه بر استادکاران باتجربه، امکان ساخت و تولید انواع سبک های کابینت با هر متریالی در این مجموعه فراهم است و تیم حرفه ای بخش طراحی نیز با استفاده از دانش علمی و نرم افزارهای روز دنیا به مشتریان کمک می کنند تا ایده های آنها به حقیقت تبدیل شود. کارشناسان واحد طراحی ما با بررسی اولیه فضاهای اجرایی و در دسترس مورد نظر شما و ضمن تعامل و اخذ نظرات مشتریان محترم در زمینه امکان سنجی و بهره برداری هر چه بهتر از این فضاها، نسبت به طراحی اولیه پیش فرض، اقدام و آن را جهت تایید به رؤیت شما رسانیده و سپس با درج و اعمال تغییرات تکمیلی ایجاد شده، نقشه نهایی طراحی شده کار را در محیط ۳D ترسیم و در اختیار شما قرار خواهند داد. این طرح پس از تایید توسط شما به عنوان ضمیمه اصلی قرارداد برای ادامه مراحل کار به واحد ساخت و تولید ارائه خواهد شد.


چگالی تخته فیبرهای معمول

تخته فیبر با چگالی کم ( ۱۶۰ تا ۴۵۰ کیلوگرم در متر مکعب)، تخته فیبر با چگالی متوسط یا همان ام دی اف وزنی در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم در متر مکعب و تخته فیبر با چگالی بالا( ۸۰۰ تا ۱۰۴۰ کیلوگرم در متر مکعب ) دارند

این تخته فیبر ها یا همان MDF در ضخامت های مختلف و جهت کاربردهای مختلفی تولید می‌شوند. ضخامت mdf کابینت آشپزخانه معمولاً شانزده میلی‌متر است. این ام دی اف ها مواد اولیه زیبا ترین دکوراسیون های مدرن و کلاسیک هستند که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

طراحی کابینت MDF  | صنایع چوب و MDF برادران رنجبر

تولید کابینت ام دی اف  | صنایع چوب و MDF برادران رنجبر

ابعاد ورق ام دی اف

ورق ام دی اف توسط شرکت ها و برندهای ایرانی و خارجی تولید می‌شوند کارخانه های تولید‌کننده این ورق ها از چند سایز استاندارد استفاده می‌کنند که به شرح زیر است‌:

۴۱۰×۱۸۳
۳۶۶×۱۸۳
۲۴۴×۱۸۳
۲۴۴×۱۲۲


انواع مدل های کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف که امروزه تقریباً در تمامی خانه ها وجود دارد در سبک های مختلف طراحی و ساخته می‌شود در این بخش از مقاله می‌خواهیم شما را با این سبک و مدل ها آشنا کنیم. ورق ام دی اف متریال اصلی انواع کابینت آشپزخانه است. بالاتر اشاره کردیم که ام دی اف چیست. ام دی اف خام در مرحله اول در ضخامت شانزده میلیمتر تولید می‌شود و سپس روکش های مختلف روی ام دی اف خام پرس می‌شود. جنس این روکش ها بسیار متنوع است. اگر بخواهیم به انواع کابینت آشپزخانه نگاهی بیاندازیم در ابتدا باید به سه سبک اصلی کابینت آشپزخانه اشاره کنیم:

۱. کابینت آشپزخانه کلاسیک
۲. کابینت آشپزخانه مدرن
۳. کابینت آشپزخانه نئو کلاسیک

در ادامه می‌خواهیم شما را با جزئیات بیشتری از این سه سبک کابینت آشنا کنیم.


۱. کابینت ام دی اف کلاسیک

این سبک کابینت شامل سه محصول به نام های کابینت چوبی، کابینت روکش چوب، کابینت ممبران می‌باشد. این محصولات از نظر ظاهر شباهت هایی با هم دارند، مشخصه اصلی کابینت کلاسیک درب های ابزار خورده و حکاکی شده است. این درب ها در طیف رنگی گسترده ای تولید می‌شود. همچنین در این سبک کابینت از ستون ها و گل های منبت و معرق کاری شده استفاده می‌شود. یکی دیگر از نکاتی که باعث جذابیت هر چه بیشتر این سبک کابینت می شود وجود تاج و زیر چراغ ابزار خورده است که در قسمت کف و طاق یونیت های دیواری نصب می‌شود. جنس صفحه ای که برای این سبک کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرد سنگ مصنوعی کورین است که خاصیت ابزار خور شدن را دارد. البته جا دارد به این نکته اشاره داشته باشیم که روند تولید هر یک از محصولات کابینت کلاسیک کاملاً متفاوت است.

۲. کابینت ام دی اف مدرن

این سبک کابینت نیز شامل سه محصول است که توسط برندهای مختلف داخلی و خارجی تولید می‌شوند این محصولات شامل: کابینت های گلاس، کابینت فوق برجسته، کابینت ملامینه می‌باشد. هر یک از این محصولات که نام برده شد خصوصیات خود را دارند. امروزه در این سبک کابینت از تاج و زیر چراغ استفاده نمی شود تا جلوه و نمای مدرن کار حفظ شود.
در این سبک کابینت بیشتر از دستگیره های مخفی یا مگنتی استفاده می شود. لکن استفاده از دستگیره های استیل و سنتی در این سبک دکور منسوخ شده و این دستگیره های مخفی جایگزین آنها شده اند. کابینت سبک مدرن نسبت به سبک کلاسیک و نئوکلاسیک از قیمت پایین تری برخوردار هستند. صفحه انتخابی در این سبک معمولا صفحات چوبی HPL هستند که تا حدودی ضد خش و ضد آب هستند.


۳. کابینت ام دی اف نئوکلاسیک سبک جدید کابینت MDF

سبک نئو کلاسیک جدیدترین سبک کابینت آشپزخانه است که روند تولید بسیار پیچیده و حساسی دارد. این سبک کابینت هم مانند دو سبک پیشین با ام دی اف خام تولید می‌شود. منبت ها در این سبک کابینت از ورق هایی با ضخامت ۲۵ میلیمتر استفاده شده.
این سبک کابینت شامل دو محصول به نام کابینت پولیشی و کابینت انزو (طرح انزو) است. ضخامت ورق ام دی اف در این سبک بسته به نوع درب ها متغیر است. صفحه این سبک کابینت معمولاً سنگ مصنوعی کورین انتخاب می شود.
جهت آشنایی بیشتر با این سبک دکوراسیون از شما دعوت می‌کنم مقاله کابینت پولیشی را مطالعه کنید.مزایا و معایب کابینت آشپزخانه ام دی اف

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا شما را بیشتر با کابینت ام دی اف آشنا کنیم و مزایا و معایب کابینت ام دی اف را برای شما بازگو کنیم. البته مزایای این سبک کابینت از معایب آن بسیار بیشتر است. برای شناخت بیشتر از این سبک کابینت آشپزخانه از شما دعوت میکنم. در ادامه نیز با ما همراه باشید: مزایای کابینت ام دی افورق ام دی اف گستردگی رنگ و طرح ها و مدل های بی نهایت دارد و شما هر سلیقه ای داشته باشید می‌توانید رنگ و طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.ظاهر شیک کلاسیک و مدرن کابینت های ام دی اف زیبایی را به خانه ها آورده و از نظر جذابیت و زیبایی قابل قیاس با کابینت های فلزی و قدیمی نیستند.با توجه به آن که در تهیه آن ها از خرده چوب های بازیافتی استفاده می‌شود، با استفاده از آن ها می‌توان به حفظ محیط زیست کمک کرد.کابینت ام دی اف عمر طولانی و همچنین تحمل وزن بسیاری دارد.اصولاً کابینت ام دی اف با یک دستمال مرطوب به راحتی تمیز می شود.کابینت آشپزخانه ام دی اف قیمت مناسبی دارد.


کابینت ام دی اف چیست؟

معایب کابینت ام دی اف صفحه کابینت در صورت حرارت دیدن مثل گذاشتن قابلمه گرم به مرور فرسوده می‌شود و رنگ آن قسمت تغییر می‌کند. پیشنهاد می‌کنم از اینکار پرهیز کنید.کابینت ام دی اف در مقابل رطوبت آسیب پذیر است و در صورت برخورد مکرر آب با کابینت آن قسمت باد کرده و قابل تعمیر نیست و میبایستی تعویض شود.ورق ام دی اف در هر رنگ و طرحی که باشد در مقابل اشیا تیز و برنده آسیب پذیر هستند.در صورت آسیب دیدن از حرارت یا اجسام برنده امکان ترمیم کابینت وجود ندارد.کابینت ام دی اف متری چند؟
اولین سوالی که خیلی از مشتریان دارن اینه که کابینت ام دی اف متری چند؟ ما می‌خواهیم جواب این سوال را یک بار برای همیشه بدهیم. کابینت ام دی اف انواع مختلفی دارد ابتدا باید ببینید قیمت چه نوع کابینت ام دی اف را می‌خواهید. کابینت ام دی اف می‌تواند کلاسیک یا مدرن باشد. در واقع قیمت پایه کابینت امروزه از متری ۲/۲۰۰/۰۰۰ در سبک مدرن شروع می‌شود و در سبک کلاسیک و کابینت لاکچری تا متری ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ هم ادامه دارند. حال باید انتخاب کنید چه نوع کابینتی مناسب محیط آشپزخانه شماست. پس در این قسمت از مقاله به سراغ جدیدترین مدل ها و رنگ های کابینت آشپزخانه خواهیم پرداخت.


قیمت کابینت آشپزخانه در شیراز  | صنایع چوب و MDF برادران رنجبر
قیمت کابینت آشپزخانه  | صنایع چوب و MDF برادران رنجبر

قیمت کابینت آشپزخانه در شیراز

در MDF رنجبر محاسبه قیمت کابینت طبق جدول بالا صورت می گیرد و با توجه به طرح مورد نظر مشخص می شود کار از چند لایه و چند رنگ تشکیل شده و نیاز به CNC دارد یا خیر. همچنین استفاده از دستگیره مخفی، لولا و جک خاص و طرح روی درب ها و حتی پایه کابینت قیمت ساخت کابینت محاسبه می‌شود.
نحوه محاسبه قیمت کابینت بر مبنای متر طول می‌باشد البته با ابعاد استاندارد . ارتفاع استاندارد کابینت زمینی با صفحه و پایه ۹۰ سانتی متر می باشد و عمق صفحه آن ۶۰ سانتی متر می‌باشد‌. ارتفاع استاندارد کابینت دیواری (هوایی) ۷۰ سانتی‌متر و عمق آن ۳۰ سانتی متر میباشد، ۶۰ درصد از قیمت کل کابینت مربوط به کابینت زمینی و ۴۰ درصد مربوط به کابینت دیواری (ارتفاع ۷۰ سانتی‌متر) است. مبنای محاسبه کابینت کمدی، کابینت ویترینی، کابینت ارتفاع ۹۰ و … از همین استاندارد ها ضریب می گیرد.


جدید ترین مدل کابینت ام دی اف

امروزه تولید کابینت به صنعتی بدل شده که روز به روز کامل تر می‌شود و مدل ها و سبک های جدید با توجه به ذوق و خلاقیت طراحان به وجود می آید. کابینت ام دی اف در انواع متنوعی طراحی و تولید می شوند. در واقع کلمه کابینت ام دی اف لغت بسیار جامع است ولیکن تمامی کابینت های امروزی mdf هستند فقط در رنگ ها و طرح های متفاوت با درجه بندی کیفی تولید می‌شوند. جدیدترین مدل های کابینت ام دی اف شامل کابینت پولیشی، کابینت ممبران (وکیوم)، کابینت های گلاس، کابینت مدرن دو رنگ می‌باشد که هرکدام محبوبیت بسیاری دارند و جزو محصولات پرفروش هر تولید کننده کابینت ام دی اف هستند.

طرح آشپزخانه کوچک با کابینت ام دی اف

احتمالا خیلی از شما از عزیزان که تا اینجا با ما همراه بودید آشپزخانه کوچکی دارید و نگران هستید که نتوانید سبک مورد نظرتون رو در فضای محدود خود اجرایی کنید. در حقیقت محدودیت فضا بزرگترین مشکل پیش پای طراحان است و همواره این موضوع که فضای کافی برای ماشین، گاز، یخچال در آشپزخانه وجود ندارد طراحان و صاحب خانه ها را کلافه می‌کند. در این مواقع باید از کوچکترین فضاها نهایت استفاده را برد. امروزه و با پیشرفت تکنولوژی و اکسسوری ها تا حدود زیادی مشکلات محدودیت فضاها حل و فصل شده است.
حتی در مواقعی که امکان داشته باشد می‌شود از فضای آشپزخانه به سمت سالن پذیرایی پیشروی کرد به طوری که تمام ملزومات در آَشپزخانه جا شوند و از نظر ظاهری هم زیبایی و جذابیت داشته باشند. در مجموع باید بگم که اگر شما آشپزخانه کوچکی دارید و نگران هستید که وسایلتان در آشپزخانه جا نشود اصلا نگران نباشید کار را به طراحان حرفه ای نوین کابین بسپارید تا به نحو احسنت از تمامی فضاهای موجود استفاده شود.
دقت داشته باشید شما جهت طراحی سه بعدی توسط طراحان ما هزینه ای پرداخت نخواهید کرد و به قول معروف میشه گفت امتحانش ضرر نداره…

ژ 1-191

آشپزخانه قلب خانه شماست. به همین دلیل دکوراسیون آن بسیار مهم است. اولین مرحله برای چیدن دکوراسیون آشپزخانه و کابینت آشپزخانه دانستن جزئیات و شناخت انواع سبک کابینت آشپزخانه می باشد.

ژ 1-190

سبک دکوراسیون داخلی مدیترانه ای با رنگ و بافت هیجان انگیز شادترین و جسورانه ترین سبک برای دکوراسیون منزل است. در این سبک تلفیق رنگ ها و بافت ها حرف اول را می زند.

ژ 1-189

خاص ترین خدمات طراحی آشپزخانه مدرن در شیراز در کمترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت به شما عزیزان شیرازی تقدیم می گردد تا از هر نظر اطمینان داشته باشید هیچ مشکلی را پیش رو نخواهید داشت.

ژ 1-188

حتما نام سبک‌های مختلف از یک آشپزخانه کلاسیک را شنیده‌اید از قبیل رستیک، فرانسه و غیره. آشپزخانه‌ی کلاسیک شامل شکل‌های دکوری بیشتر، مانند تاج‌ها، شیشه‌ها و درب‌های کار شده است.

ژ 1-186

آشپزخانه یکی از مهم ‌ترین و کاربردی ‌ترین قسمت ها در هر خانه‌ ای محسوب می شود. امروزه آشپزخانه‌‌ ها، جزو یکی از اصلی‌ ترین فضاها هستند که از نظر دکوراسیون و چیدمان، بسیار مورد توجه قرار دارند.

ژ 1-185

از بهترین جنبه های طراحی دکوراسیون داخلی و کابین آشپزخانه به سبک ساحلی ایجاد احساس آرامش می باشد که بایستی سبب شود تا سختی ها و مشغله های کاربران را برای گذران تعطیلات با القای آرامش از ذهن خارج کند.

ژ 1-184

یکی از المان های مهم آشپزخانه کابینت ها می باشند. کابینت کلاسیک یکی از کابینت های چوبی می باشد که ظاهر لوکس و جذابی دارند و روی چوب آنها حکاکی ای تزئینی و زیبایی دیده می شود.

ژ 1-183

امروزه اکثر بخش های دکوراسیون داخلی منزل از ورق های MDF ساخته می شوند استفاده از این ورق ها به دلیل قیمت مناسب و تنوع بالا بسیار پر طرفدار هسنتد و ظاهر چشم نوازی دارند.

ژ 1-182

استفاده ورق های MDF هایگلاس امروزه به یکی از پرطرفدار ترین متریال های دکوراسیون داخلی ساختمان تبدیل شده است. ورق های هایگلاس به دلیل ظاهر زیبایی که دارند جلوه بسیار زیبایی به دکوراسیون منزل می بخشند.

ژ 1-181

فچوب یکی از متریال های اصلی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی منزل می باشد، استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی از قدیم رایج بوده است و در قسمت های مختلف خانه مورد استفاده قرار می گرفته است.

ژ 1-180

چوب مصنوعی امروزه یکی از متریال های رایج مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. چوب مصنوعی می تواند ظاهر چوبی و کلاسیک را با قیمتی مناسب تر از متریال چوب طبیعی برای شما فراهم کند.

ژ 1-178

طراحی و ساخت انواع کمد دیواری در شیراز با توجه به دکوراسیون منزل شما و بودجه شما برای کمد دیواری منزل با بهترین کیفیت ساخت و بهترین متریال توسط تیم دکوراسیون MDF رنجبر

ژ 1-177

میز تلوزیون یکی از مهمترین اجزای دکوراسیون داخلی خانه به حساب می آید. در انتخاب رنگ میز تلوزیون بایستی رنگ کلی دکوراسیون و هماهنگی با مبلمان منزل را مد نظر قرار دهید.

ژ 1-8

طراحی، اجرا و نصب کابینت هایگلاس در شیراز با طرح ها رنگ های متنوع توسط تیم MDF با بهترین ورق های گلاس در شیراز و با استفاده از بهترین دستگاه ها و افراد متخصص در این زمینه انجام می گردد.

ژ 1-7

نصب کابینت ام دی اف آشپزخانه امری ساده در عین حال نیازمند دقت و تجربه است. توجه به محل نصب، نوع ورق استفاده شده در ساخت کابینت MDF از مواردی است که برای نصب کابینت باید به آن توجه نمود.